7/24 Acil Yol Yardım


LASTİKPARK YOL YARDIM HİZMETLERİ Nedir?

LastikPark Yol Yardımın sizin gibi değerli müşterilerine sağlamış olduğu aracınız için 7/24 hizmet alabileceğiniz bir pakettir.

Kimler Yararlanabilir?

LastikPark'dan Aurora, Goodride, Riken, Federal ve Marshal  Binek ve Hafif Ticari (en fazla 3.500 kg) araç lastiği alan kullanıcılar. Lastik markalarında değişiklik yapma hakkı LastikPark'a aittir.

Sunulan Hizmetler Nelerdir?

Patlayan Lastiğin Değiştirilmesi Hizmeti ; Aracın Arızalanması veya Kaza yapması nedeniyle konaklama ve seyahat hizmeti (ÇEKİCİ HİZMETİ VERİLMEMEKTEDİR.)

Hizmet Süresi Nedir?

LastikPark Yol Yardım hizmeti 4 adet lastik alımı halinde 1 yıl, 2 adet lastik alımı halinde ise 6 ay süreyle verilir. Süre aktivasyon tarihinden itibaren başlar.

LastikPark Yol Yardım ayrıcalıklarından yararlanmak için yapmanız gereken fatura tarihinden itibaren 21 gün içinde 0850 480 60 20 numaralı LastikPark Yol Yardım Hattını arayarak ve 0850 480 60 21 numaraya fatura örneğini fakslayarak ya da www.lastikpark.com adresimizden aktive ettirmeleri gerekmektedir.

Uyarı

Fatura tarihinden itibaren 21 gün içinde aktivasyon müracaatını yapmayan ve/veya belgelerini eksik gönderen müşterilerimiz LastikPark Yol Yardım Hizmetinden faydalanamazlar. Üyelik aktivasyonu hafta içi 09.00 – 17.00 saatleri arasında yapılabilmektedir. Faturanızın tarafımıza ulaşmaması durumunda kaydınız geçerli sayılmayacaktır.

LastikPark Yol Yardım Destek Hattı

Aktivasyon işlemlerinizi tamamladıktan sonra hizmetlerden yararlanmak için 7/24 ulaşabileceğiniz 0850 480 60 20 nolu müşteri hizmetleri hattını aramanız yeterlidir.

Hizmet Detayları;

Aracın Arızalanması veya Kaza Yapması Nedeniyle Konaklama ve Seyahat

Aracın arızalanması veya kaza yapması durumunda, aracın çekildiği yetkili serviste Türkiye Assist, Kart Sahibi'nin arzusu doğrultusunda, aşağıdaki seçeneklerden birini karşılayacaktır:

a. Eğer arıza 48 saat içinde tamir edilemez ise, azami 3 gece, günlük 150 TL limite kadar aracın onarımını bekleme amacıyla konaklama masrafları (Standart oda+kahvaltı), ya da,

b. Araç arızalanmayı izleyen 48 saatten daha uzun süre tamir edilmemiş ise, mümkün olabilen durumlarda aracın özelliklerine yakın binek bir araç temin edilecek ve daimi ikametgâhına dönüş veya yolculuğun tamamlanabilmesi için, azami 48 saat süreyle günlük 150 TL limite kadar kiralık araç sağlanacaktır.

c. Tamir süresi arızalanmayı izleyen 48 saati aşarsa, Türkiye Assist, Kart Sahibi’nin Daimi ikametgâh’a dönüşünde meydana gelen seyahat masraflarını veya Kart Sahibi seyahate devam etmek isterse, seyahat için planlanan yere kadar olan seyahat masraflarını ödeyecektir. Ancak, bu son seçenek dâhilinde yapılacak olan masrafların, Daimi ikametgâh’a dönüş mesafesini aşmaması gerekir.

d. Seyahat süresi 500 km’yi aşıyorsa ekonomi sınıfı uçak bileti, 500 km’yi aşmıyorsa otobüs bileti Türkiye Assist tarafından sağlanır ve ödenir. Bu hizmetlerimiz 7/24 saat verilmektedir. Teminatların aşılması durumunda aşılan kısım Kart Sahibi tarafından ödenecektir.

Patlayan Lastiğin Değiştirilmesi Hizmeti

Herhangi bir nedenle lastiği patlayan veya zarar gören araca en uygun hizmet birimi gönderilir. Gönderilen hizmet birimi, olay yeri uygunsa ve kart sahinin aracında yedek lastik var ise aracın lastiği değiştirilir. Olay yeri uygun değil ise aracın en yakın lastikçiye veya servise naklini sağlar.

 Bu hizmet yılda bir kez 150 TL limit dâhilinde sağlanacaktır. Teminatların aşılması durumunda aşılan meblağı kadar olan ödemeyi kart sahibi yapacaktır. Lastiğin tamiri ile ilgili malzeme ücreti müşteri tarafından ödenir.

Hizmetlerimiz 7/24 verilmektedir.

Lastik yardım için kullanılan çekici hizmeti aracın çekilmesi hizmetine ait teminatlardan düşülecektir.

T.C. Karayolu sınıflamasına girmeyen yol veya bölgelerde çekme hizmeti verilememesinden sorumlu olunmayacaktır. Bu bölgelerde sağlanmış hizmete ilişkin harcamalar kart sahibine aittir. Bu menfaat kapsamında aracın tamir masraflarına ilişkin olarak herhangi bir meblağ ödenmeyecektir.

Aşağıdaki durumlarda oluşmuş hasarlar teminat dışıdır :

Çeşitli risk ve tehlikelere girerek kasıtlı olarak gerçekleştirilen her türlü hasar durumu (Türk Ceza Kanunu'na göre meşru müdafaa kabul edilen durumlar hariç).

Spor müsabakaları ya da ralli gibi etkinlikler sonucunda meydana gelen hasarlar.

Spor, savaş, iç savaş, korsanlık ve bunları önlemek üzere yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler, nükleer veya radyoaktif yayılmalar sonucunda meydana gelen hasarlar.

Taşıtın uyuşturucu madde veya Karayolları Trafik Kanunu uyarınca yasaklanan miktardan fazla alkol almış kişiler tarafından kullanılması sırasında meydana gelen hasarlar veya sürücü belgesi olmayan sürücüler tarafından gerçekleştirilen zararlar.

Aracın daha önceden bilinen bir mekanik arızası sonucunda meydana gelen arızalar ve kazalar.

Araçta taşınan yolcu, hayvan veya malın yolcu kapasitesine ya da yükleme biçimine uymayan şekilde taşınmasının hasara ya da kazaya sebebiyet vermesi durumları.

Hatalı akaryakıt alımları.

Üretildiği araç sınıfından farklı araçta lastik kullanımı.


Koşullar

Toplam ağırlığı 3.500 kg'dan fazla olan araçlar, ticari taksiler, filolar, kargo firmaları, kuryeler, sürücü kurslarına ait araçlar, kiralık araçlar, yarış araçları kapsam dışıdır.

LastikPark Yol Yardım Hizmeti binek ve hafif ticari ve 15 yaşın altında olan araçlar için geçerlidir.

Araca verilen hizmetler Türkiye sınırları içinde, karayolları üzerinde geçerlidir.

Araca yönelik verilen hizmetler için kayıt yapılan plaka ile araç plakası aynı olmak zorundadır. Ayrıca kart sahibi hizmet alırken aracın içinde olması gerekmektedir.

Çekim ve kurtarma anında araçta Aurora, Goodride, Tigar Federal ve Sumo Firenza, lastiklerinden en az 2 tanesi takılı olmalıdır.

LastikPark Yol Yardım hizmetleri kapsamında resmi belge, tutanak, zabıt ve fatura talebinde bulunulabilir.

Aracın çekilmesi esnasında ihtiyaç duyulacak yedek parça ve işçilik ücretleri ile hizmet detayları kapsamında gidilmesi gereken servis dışındaki bir başka servise ulaştırma farkı üyeye aittir.

Araç yedek parçası veya yetkili servis bulunamadığı durumlarda sorumluluk alınamaz.

Olağanüstü hava koşulları, deprem vb. hizmetlerin verilemediği durumlarda sorumluluk alınamaz.

yükleniyor..